Na topie

Zabezpieczenie odporne na przecięcie

4 czerwca, 2014 | by Sylwester
Zabezpieczenie odporne na przecięcie
Sprzęt rowerowy i odzież
0

Student z Uniwersytetu Trent w Nottingham opracował „najbardziej odporne na przecięcie zabezpieczenie rowerowe na świecie”. Felix Ure, 23 letni student kierunku Sztuki i Projektowania, często wraca myślami do czasów kiedy jako młodemu chłopcu skradziono wymarzony rower na który sam zapracował. Z tego też powodu zaprojektował i stworzył projekt blokady Hench – czyli urządzenia zabezpieczającego, które wykorzystuje materiały bardzo wysokiej wytrzymałości – włókno węglowe (Kevlar) oraz dwa łańcuchy ze stali hartowanej. Łańcuchy dodatkowo zostały pokryte nylonem – daje to dodatkowe zabezpieczenie na rozciąganie oraz zapewnia ochronę przed czynnikami chemicznymi.

Felix, stwierdził: „Wiem, jakie to uczucie gdy rower zostanie skradziony… Dlatego naprawdę ważne jest wytrzymałe zabezpieczenie roweru, które przetrwa każdą próbę  wystarczająco długo, oraz zwyczajnie zniechęci lub odstraszy potencjalnego złodzieja. Chciałem stworzyć coś, co pomoże ludziom ochronić od kradzieży ich jednoślady bez konieczności przechodzenia przez to, czego sam doświadczyłem”.

Film pokazuje jak sam autor próbuje zniszczyć blokadę własnego projektu przy użyciu różnych narzędzi – od szlifierek kątowych, nożyc do cięcia prętów, po Dremel’a i wiele innych urządzeń.

Felix uważa iż jest to najbardziej wytrzymałe połączenie materiałów jakie zastosował w  budowie zabezpieczenia roweru i jest bardzo dumny z tego co stworzył. Felix ma nadzieję zdobyć wsparcie finansowe dla swojego produktu poprzez portal Kickstarter. Jego zabezpieczenie nie tylko powoduje problemy dla większości narzędzi skrawających, ale jest tym samym bardzo łatwe w transporcie, ponieważ jest elastyczne i może być owinięte wokół ramy roweru oraz przymocowany do dowolnej barierki, słupa czy innego stałego elementu.

 

Projekt Feliksa trafi na wystawę sztuki w Nottingham Trent University, które odbywają się w dniach od 30 maja do 7 czerwca.