Na topie

Wycieczka rowerowa z dzieckiem

14 lutego, 2014 | by BikePRO.pl
Wycieczka rowerowa z dzieckiem
Polska
0

Jako odpowiedzialni rodzice już od najmłodszych lat powinniśmy zachęcać nasze pociechy do aktywności fizycznej. Z drugiej strony powinniśmy też dawać im dobry przykład. Jeżeli rodzice są aktywni to i dzieci bardziej garną się do sportu. Wspaniała formą zdrowego wysiłku fizycznego dla całej rodziny może być oczywiście przejażdżka rowerowa. Nauka jazdy na rowerze jest przecież jedną z podstaw jaka dziecko musi poznać. Dodatkowo jazda na rowerze to wysiłek fizyczny, który doskonale wpływa na cały organizm. Z drugiej strony wyprawa z dziećmi to na pewno ogromna odpowiedzialność. Do takiej wycieczki należy się należycie przygotować. Jeżeli mamy małe dziecko, które jeszcze nie potrafi jeździć na rowerze to idealnym pomysłem będzie dla nas specjalny kosz-siedzisko, montowane najczęściej z tyłu roweru czyli na bagażniku. W ten sposób bardzo wygodnie i przede wszystkim bezpiecznie będziemy w stanie przetransportować nasza pociechę. Zresztą podobne siedziska stosuje się również w przypadku nieco starszych dzieci. To, że nasza pociecha potrafi jeździć na rowerze nie oznacza, że może przemierzać z nami pełne samochodów drogi asfaltowe lub dzikie i pełne wertepów dróżki polne. W przypadku dzieci, które dosyć dobrze radzą sobie na rowerze i posiadają już kartę rowerową także nie warto rzucać ich na głęboką wodę. Pamiętajmy, że wycieczka rowerowa ma być przede wszystkim przyjemnością i relaksem dla całej rodziny. Nie może wiązać się ze strachem a już na pewno nie może prowokować niebezpiecznych sytuacji. Istotnym elementem jest także odpowiednie przygotowanie do wyprawy. Nie wolno nam zapomnieć o prowiancie ani wodzie do picia. Co prawda dorosły może znieść więcej i z pewnością wytrzyma kilka godzin bez jedzenia ale za to dla dziecka może być to szalenie niekomfortowe.

Wycieczki rowerowe to z pewnością świetny pomysł na wspólne spędzanie czasu. Sprawą nadrzędną podczas ich organizacji powinno być dla nas bezpieczeństwo i komfort naszych milusińskich.

BikePRO.pl

O autorze

BikePRO.pl to portal rowerowy stworzony przez miłośników dwóch kółek. Dzięki nam przeczytacie ciekawe artykuły, dowiecie się co nowego dzieję się na rynku a także zaczerpniecie ciekawych porad.