Na topie

Czy warto kupować rowery używane?

15 lutego, 2014 | by BikePRO.pl
Czy warto kupować rowery używane?
Porady
0

Ze względu na brak gotówki bardzo często decydujemy się na zakup przedmiotów używanych. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że cena znacznie odbiega od produktów fabrycznie nowych. Ale z faktem, iż są to produkty używane wiążą się także pewne obawy. Oto bowiem kupujemy przedmiot, który był już używany i…w zasadzie nie wiemy w jakim jest stanie. Czy podobnie jest w przypadku roweru?

To zależy…

I tak i nie. Zakup roweru używanego jest bardzo ciekawą alternatywą ale trzeba także wiedzieć w jaki sposób zweryfikować jakość tego pojazdu. Na pewno nie powinniśmy kupować używanego roweru bez wcześniejszego obejrzenia na żywo. Same zdjęcia mogą prezentować się przepięknie ale nigdy nie pokażą nam w jakim stanie są klocki hamulcowe, linki a także zębatki. To możemy ocenić tylko i wyłącznie osobiście. Nigdy za pomocą opisu czy też najbardziej nawet szczegółowych zdjęć. Musimy także uważać na różnego rodzaju „super okazje”. To w większości przypadków jedynie chęć pozbycia się wadliwego bądź już zużytego sprzętu. Oczywiście kupowanie roweru używanego w cenie modelu fabrycznie nowego także mija się z celem. Pamiętajmy jednak aby nie przesadzić w drugą stronę. Zbyt duża oszczędność jest zazwyczaj tylko pozorna. Kupujemy rower za grosze po czym musimy wydać majątek na jego naprawy. A przecież nie o to nam chyba chodzi.

Podsumowując

Podsumowując należy stwierdzić, że warto kupować rowery używane ale trzeba robić to z głową. Jeżeli ktoś nie wie na co zwracać uwagę podczas zakupu to może naprawdę łatwo dać się wyprowadzić w pole.

BikePRO.pl

O autorze

BikePRO.pl to portal rowerowy stworzony przez miłośników dwóch kółek. Dzięki nam przeczytacie ciekawe artykuły, dowiecie się co nowego dzieję się na rynku a także zaczerpniecie ciekawych porad.