Na topie

URC 90

16 lutego, 2014 | by BikePRO.pl
URC 90
Sprzęt rowerowy i odzież
0

Opisywany model jest jedną z czołowych szosówek jakie pojawiły się na rynku w ostatnim czasie. URC 90 to produkt firmy Kellys Bike, który ma za zadanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających kolarzy.

Chwilę uwagi z pewnością warto poświęcić tzw. „sylwetce” roweru. Jest ona unikalnym połączeniem aerodynamicznego kształtu oraz idealnego napędu. A te dwie cechy wydają się być kluczowe w trakcie wyścigu. Rowery szosowe cechuje pewien minimalizm, który ma na celu przede wszystkim ograniczyć wagę roweru. Dość powiedzieć, że masa URC 90 wynosi 6-10 kg i jest najmniejsza spośród analogicznych modeli innych producentów.Efekt ten został osiągnięty dzięki zastosowaniu ram ze stopu aluminium.

W droższych modelach dodatkowo używa się także ultralekkiego i szalenie mocnego kompozytu – carbonu. W połączeniu z doskonałym systemem przekładni rower może osiągać iście zawrotne prędkości. Wracając jeszcze na chwilę do budowy ramy warto zauważyć, że jest ona wyprodukowana w technologii „monocoque”. Pozwala to na osiągnięcie jeszcze niższej wagi. Co ciekawe ta ażurowa konstrukcja posiada także wysoką sztywność boczną oraz równie wysoki poziom absorpcji terenu. Istotnym elementem konstrukcji jest poprowadzenie linek przerzutek wewnątrz ramy.

Widelce tego modelu, jak i wszystkich innych oferowanych przez firmę Kellys, są wykonane z carbonu. Chcąc kupić rower niezawodny, szybki i przede wszystkim wytrzymały warto zastanowić się właśnie nad modelem URC 90. Z pewnością rower ten jest wart swojej ceny i przyniesie Użytkownikowi o wiele większe korzyści wynikające z kolejnych wygranych wyścigów. Bo ten rower jest po prostu stworzony do wygrywania.

widelce KELLYS iCAD RC Carbon Composite
rozmiary ram 480mm (S) / 520mm (M) / 560mm (L)
widelec KELLYS Carbon monocoque 1.5 (tapered steerer)
stery RITCHEY WCS Carbon Logic Zero 1.5 integrated
korby SHIMANO Dura-Ace 9000 Hollowtech II (53×39)
manetki SHIMANO Dura-Ace ST-9000 Dual Control
przerzutka przód SHIMANO Dura-Ace 9000 (34.9mm)
przerzutka tył SHIMANO Dura-Ace 9000
ilość biegów 22
kaseta SHIMANO Dura-Ace CS-9000-11 (11-23)
łańcuch SHIMANO Dura-Ace CN-9000 (106 článkov)
hamulce SHIMANO Dura-Ace 9000
dżwignie hamulcowe SHIMANO Dura-Ace ST-9000 Dual Control
linki hamulcowe JAGWIRE stainless
koła MAVIC Ksyrium Elite S wheel set
opony MAVIC Yksion Pro GripLink 23-622 (700 x 23C) folding
wspornik kierownicy RITCHEY WCS 4-Axis Matrix Carbonalloy (diam 28.6mm / bar bore 31.8mm / 6°)
kierownica RITCHEY WCS Carbon Evo Curve (31.8mm)
chwyty fi´zi:k Microtex bar tape – gel padding
sztyca RITCHEY WCS Carbon 1-Bolt monocoque (diam 31.6mm)
siodło fi´zi:k Arione R7

URC90-geometria

 

 Cena: 12 990 PLN

Rower to testów dostarczyła nam firma:

KellysBike-logotyp

BikePRO.pl

O autorze

BikePRO.pl to portal rowerowy stworzony przez miłośników dwóch kółek. Dzięki nam przeczytacie ciekawe artykuły, dowiecie się co nowego dzieję się na rynku a także zaczerpniecie ciekawych porad.