Na topie

Trasa Kraków – Tyniec

4 sierpnia, 2014 | by BikePRO.pl
Trasa Kraków – Tyniec
Polska
0

Trasa Kraków – Tyniec to jedna z najciekawszych tras rowerowych w Krakowie o niedużym stopniu trudności.  Obfitująca w wiele atrakcji krajobrazowych jak i turystycznych.

Most Dębnicki

Zacznij wycieczkę przy moście Dębnickim od strony rynku Dębnickiego. Tuż za mostem skręć w prawo w ścieżkę rowerową i jedź wzdłuż Wisły.  Po ok 3km dojedziesz do Pychowic.

Pychowice

Jedź ścieżką rowerową a potem ok 200m  ulicą Tyniecką. Wcześniej zjechać w dół poniżej wału i przejechać drogą, która jest alternatywą dla jezdni samochodowej. Na skrzyżowaniu skręć w prawo –  w ul. Widłakową. 

Ulica Widłakowa

Dalej poruszaj się wzdłuż ulicy Widłakowej, ścieżką rowerową poprowadzoną na wale. Możesz też zatrzymać się w parku linowym i sprawdzić swoje siły na rozciągniętych pomiędzy drzewami mostach, siatkach oraz innych przeszkodach.

Tor Kajakarstwa Górskiego

Po prawie 4,6km dojedziesz do Toru Kajakarstwa Górskiego. Tor umiejscowiony jest na terenie Bielańsko -Tynieckiego Parku Krajobrazowego. Organizowane są tam spływy pontonowe i kajakowe. Na miejscu możesz też skorzystać z baru pod namiotem i zebrać siły.

Dojazd do Opactwa Benedyktynów w Tyńcu

Spod toru kajakowego rusz dalej w kierunku mostu, przejedź pod nim a dalej piaszczystą nawierzchnią dojedź do ulicy, skręć w prawo, potem prosto ok 1,5 km do malowniczego Tyńca. Oprócz zwiedzania można tu skorzystać np. z warsztatów chorału gregoriańskiego, relaksacyjno-medytacyjnych, czy sztuki układania kwiatów. Organizowane są tutaj Dni Benedyktyńskie, Tynieckie Recitale Organowe, Festiwale Muzyki z Klasztorów Benedyktyńskich Europy oraz różnotematyczne wystawy. W Opactwie Benedyktynów kupisz oparte o zakonne receptury miody, syropy, wina, sery, herbaty i wiele innych produktów. 

BikePRO.pl

O autorze

BikePRO.pl to portal rowerowy stworzony przez miłośników dwóch kółek. Dzięki nam przeczytacie ciekawe artykuły, dowiecie się co nowego dzieję się na rynku a także zaczerpniecie ciekawych porad.