Na topie

Trasa 71 edycji Tour de Pologne zawita również na Słowację.

7 kwietnia, 2014 | by Sylwester
Trasa 71 edycji Tour de Pologne zawita również na Słowację.
Wydarzenia
0

3 sierpnia 2014 kolarski wyścig Tour de Pologne organizowany przez Czesława Langa rozpocznie się w  Gdańsku. Start odbędzie się spod bram Stoczni Gdańskiej by uczcić 25. rocznicę wolnych wyborów. Honorowym patronem startu oraz otwarcia wyścigu został laureat pokojowej nagrody Nobla Prezydent Lech Wałęsa.

DSC0

Zawodnicy przez 7 dni będą mieli do pokonania 1252km podzielonych na 7 etapów. Pierwszy etap z Gdańska do Bydgoszczy liczący 226km, drugi etap z Torunia do Warszawy o długości 234km. Następnie 180km odcinek  trzeciego etapu z Kielc do Rzeszowa, czwarty etap rozpocznie się w Tarnowie przy Parku Gemini a zakończy w Katowicach po przejechaniu 236km.

Piątego dnia wyścig przekroczy granicę Polski i z Zakopanego skieruje się do miasta Štrbské Pleso na Słowacji, gdzie w malowniczej scenerii Tatr Wysokich będzie usytuowana meta V etapu, odcinek będzie liczył 178km. Chcemy pokazać, że Polska i Słowacja potrafią wspólnie organizować imprezy na wysokim poziomie. Na Słowacji kolarze zmierzą się z Wysokimi Tatrami. To będzie bardzo ciekawy górski etap – powiedział Czesław Lang.

Szósty etap, z Bukovina Terma Hotel Spa do Bukowiny Tatrzańskiej będzie bardzo wymagający ze względu na ciągłą wspinaczkę. To górski odcinek o długości 174km z licznymi podjazdami.

Ostatni 25km etap kończyć się będzie w Krakowie – podobnie jak rok temu jazdą indywidualną na czas.

Wyścig będzie transmitowany do 60 krajów na całym świecie. Transmisje i kroniki z wyścigu będzie można obejrzeć w TVP 1.