Na topie

Transit lock – zapięcie i bagażnik w jednym

17 czerwca, 2014 | by Sylwester
Transit lock – zapięcie i bagażnik w jednym
Sprzęt rowerowy i odzież
0

Jakiś czas temu pisaliśmy o inteligentnym zabezpieczeniu o nazwie Skylock. Teraz przedstawiamy kolejny ciekawy i praktyczny pomysł wykorzystania U-lock’a nie tylko do przypięcia roweru.

Seth Chiam, młody projektant sztuki użytkowej z Singapuru wpadł na nietypowy pomysł. Postanowił zaprojektować bagażnik rowerowy, który po demontażu, można będzie użyć jako skuteczne zabezpieczenie antykradzieżowe typu U-lock. Ma to ogromną zaletę, gdyż nie musimy zabierać ze sobą dodatkowych zbędnych kilogramów. Każdy użytkownik roweru wie, że porządne zapięcie U-lock nie jest lekkie, a waga często przekracza kilogram, ponieważ by skutecznie chronić jednoślad przed złodziejami U-lock musi być wykonany z utwardzonej hartowanej stali.

Transit Lock widok

Jeśli chcemy wozić ze sobą bagaż, musimy też mieć solidny i przeważnie ciężki bagażnik. Seth Chiam postanowił połączyć oba te elementy. Z tego założenia na światło dzienne wyszedł projekt o nazwie Transit. Podróżując z torbą czy innym bagażem Transit dźwiga to po prostu na sobie. Jeśli chcemy gdziekolwiek zostawić rower bez opieki, wówczas Transit zamienia się w praktyczne zabezpieczenie U-lock. Dzięki jego budowie oraz rozmiarom możemy bez problemu spiąć ze sobą wszystkie elementy roweru – koła, siodełko i ramę.

Poza walorami praktycznymi Transit lock ma też estetyczny i nowoczesny design.

Transit Lock widok

Transit Lock nie jest jeszcze produkowany. Możemy mieć tylko nadzieję, że do pomysłodawcy zapukają zainteresowani inwestorzy aby pchnąć projekt do przodu i wdrożyć do produkcji bo trzeba przyznać, że chętnych na ten gadżet nie powinno zabraknąć.