Na topie

Stylowy rower miejski – jazda po mieście

12 czerwca, 2014 | by Paulina
Stylowy rower miejski – jazda po mieście
Sprzęt rowerowy i odzież
0

Zdarza się, że wygląd roweru staje się aspektem kluczowym przy jego wyborze. Wygląd istotny jest szczególnie dla kobiet. Do tego dochodzi jeszcze moda – ostatnio na kolory pastelowe, biele. Ładne rowery nie są jednak odpowiednie do każdego rodzaju jazdy. Z pewnością nie nadają się do jeżdżenia po dzikim terenie. Idealne są natomiast do miasta.

Stylowe rowery miejskie, to zwykle rowery typu holenderskiego.  Na rynku dostępnych jest tysiące modeli, kolorów, akcesoriów w różnym przedziale cenowym. Za klasę i styl trzeba niestety nieco więcej zapłacić, bo co najmniej 1 500 nawet do 5 000 złotych. A designerskie akcesoria – na przykład siodełko – kosztują nawet 300 – 600 złotych.

Na czym polega specyfika stylowych rowerów miejskich  i czym odróżniają się od innych?

Rowery te różnią się przede wszystkim budową, parametrami i wyglądem. Kształty są z reguły bardziej opływowe, a ramy i elementy zwężone. Wielkość kół jest stała i wynosi 28 cali. Charakteryzują się szeroką kierownicą i dość szerokim siodełkiem, co znacznie ułatwia jazdę i poprawia komfort. Siodełko ustawione jest w kącie 90 stopni, dzięki czemu jadąc, można siedzieć prosto. Waga takiego roweru nie jest niestety najniższa, bo wynosi od 15 do 20 kilogramów. Rowery holenderskie posiadają dodatkowo zabudowany błotnik i bagażnik, często mocuje się do nich koszyczek z przodu kierownicy. Istnieje zasadnicza różnica w budowie rowerów damskich i męskich. Damskie posiadają obniżone ramy, pozwalające na jazdę w spódnicy, choć zdarza się też że męskie rowery też taką posiadają. Rower

Dowiedz się więcej o innych modelach roweru: https://www.bikepro.pl/modele-rowerow/

Rowery wykończone są wykończone pięknymi i wysokiej jakości materiałami – skórą naturalną, aluminium, szlachetnym drewnem. Często rowery miejskie stylizowane są na dawne modele retro. Niektóre marki oferują bardzo szeroki wybór unikatowych wzorów rowerów, które wykończone są na przykład oryginalnymi rysunkami. rower miejski

Stylowe rowery nadają się do jazdy na co dzień – do pracy, do sklepu, na wycieczkę, na piknik. Są do tego świetnym gadżetem i ozdobą.

Dowiedz się, jak dobrać wygodne siodełko do roweru.