Na topie

Rowery publiczne

4 sierpnia, 2014 | by BikePRO.pl
Rowery publiczne
Porady
0

Wypożyczalnie rowerów publicznych stały się już stałym elementem większych i mniejszych miast w Polsce. Ich popularność rośnie z dnia na dzień. Doskonale uzupełniają ofertę turystyczną miejsc, w których są usytuowane, są nie lada atrakcją dla wszystkich miłośników ekologicznego i zdrowego trybu życia.

Dzięki nim przejezdni, studenci oraz turyści mogą łatwo i szybko przemieszczać się po mieście bez konieczność kupowania i przewożenia ze sobą własnego roweru. To sprawia, że miejska sieć komunikacyjna nie stanowi już problemu zarówno dla mieszkańców, jak i zamiejscowych. Staje się alternatywą dla zakorkowanych ulic pełnych samochodów i tłoków w komunikacji miejskiej, szczególnie w porze wakacyjnej.

Od kilku lat wypożyczalnie rowerowe działają w systemie Roweru Miejskiego, czyli wypożyczalni bezobsługowych. W różnych częściach miast są zlokalizowane tzw. stacje rowerów, żeby z nich skorzystać najpierw należy zarejestrować się w systemie. Po chwili wyświetli się wolny rower wraz z kodem do zamka szyfrowego linki zabezpieczającej, którym jest przymocowany. Po wpisaniu kodu mamy rower tylko dla siebie na określony czas. Pierwsze 20 minut jazdy jest bezpłatne. Za kolejne należy już płacić. Oddając rower należy podejść do terminalu i zalogować się, po czym zatwierdzić zwrot. Przypinamy rower do uchwytu stojaka.

System jest prosty i przejrzysty, co prawda w początkach swego działania bywały z nim pewne trudności, ale po kilku latach funkcjonowania, udało się wyeliminować błędy i teraz każdy z nas może się cieszyć przejażdżką miejskim rowerem.

 

BikePRO.pl

O autorze

BikePRO.pl to portal rowerowy stworzony przez miłośników dwóch kółek. Dzięki nam przeczytacie ciekawe artykuły, dowiecie się co nowego dzieję się na rynku a także zaczerpniecie ciekawych porad.