Na topie

Jak przygotować się do wyjazdu rowerowego?

17 lutego, 2014 | by BikePRO.pl
Jak przygotować się do wyjazdu rowerowego?
Porady
0

Planując wycieczkę rowerową nie możemy działać tylko i wyłącznie spontanicznie. Oczywiście zainspirowani ładną pogodą za oknem możemy podjąć decyzję o rodzinnej wyprawie rowerowej. Niemniej jednak do takiej wyprawy należy się rzetelnie przygotować. Musimy pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie naszej rodziny. To ono jest dla nas najważniejsze.

Konserwacja roweru

Pierwszym elementem o jaki powinniśmy zadbać jest oczywiście odpowiednia konserwacja naszego roweru. Zresztą o tym należy pamiętać przede wszystkim po każdej wycieczce rowerowej. To właśnie wtedy należy wyczyścić rower i dokonać konserwacji newralgicznych elementów takich jak łańcuch. Przed rozpoczęciem wyprawy warto sprawdzić elementy takie jak dokręcenie kierownicy, sprawność hamulców czy też odpowiednie ciśnienie w kołach. Aby uniknąć przykrych niespodzianek na trasie, weź ze sobą koniecznie zapasową dętkę i pompkę rowerową!

Trening

Kolejnym istotnym elementem jest trening. A w zasadzie można by to nazwać realną oceną naszych możliwości. Jeżeli zazwyczaj spędzamy wolny czas biernie to nie ma sensu porywać się na daleka wyprawę rowerową. Całkiem możliwe, że ze względu na brak treningu nie osiągniemy zamierzonego celu a na dodatek zniechęcimy się do tego typu wypraw. Jeździć należy regularnie i stopień trudności trasy przesuwać powoli, wraz ze zdobywanym doświadczeniem i poprawiającą się kondycją.

Ekwipunek

Wyruszając na wyprawę rowerową musimy zadbać także o odpowiedni ekwipunek. Jeżeli nasza wyprawa potrwa kilka dni to niezbędne będą śpiwory a także namiot. Niezależnie od długości wyprawy powinniśmy mieć ze sobą prowiant oraz coś do picia. Nie zaszkodzi także wrzucenie do plecaka kurtki przeciwdeszczowej na wypadek nagłej zmiany pogody.

Plan podróży

Mając za sobą wszystkie przygotowania warto jeszcze opracować odpowiedni plan podróży. Plan ten musi być przede wszystkim dostosowany do naszych możliwości. Ważne jest jednak także aby wyprawa obfitowała w atrakcje jak choćby piękne widoki. Także pod tym kątem musimy układać plan wycieczki.

Jak zatem widać jest sporo rzeczy, o które należy zadbać przed wyruszeniem w drogę. Ale z drugiej strony wszystkie te elementy mają na celu ustrzec nas przed niespodziewanymi kłopotami i sprawić aby wycieczka stała się dla nas prawdziwą frajdą.

W zależności od swoich preferencji wybierz dla siebie odpowiedni model roweru. Więcej przeczytasz pod linkiem: https://www.bikepro.pl/modele-rowerow/

BikePRO.pl

O autorze

BikePRO.pl to portal rowerowy stworzony przez miłośników dwóch kółek. Dzięki nam przeczytacie ciekawe artykuły, dowiecie się co nowego dzieję się na rynku a także zaczerpniecie ciekawych porad.