Na topie

Jak przygotować się do maratonu rowerowego?

18 lutego, 2014 | by BikePRO.pl
Jak przygotować się do maratonu rowerowego?
Porady
0

Jazda na rowerze dla większości ludzi jest czystą rekreacją. Niektórzy jednak traktują ją bardzo poważnie i nie ograniczają się jedynie do rodzinnych wycieczek za miasto. Dosyć powszechne jest przecież organizowanie maratonów rowerowych dla prawdziwych miłośników tych pojazdów. Warto jednak podkreślić, że nie jest to impreza dla amatorów. Co prawda nie trzeba być zawodowym kolarzem aby startować w takich zawodach ale z pewnością należy się do nich starannie przygotować.

Dobry trening to podstawa

Najważniejszym etapem tego przygotowania będzie z pewnością trening. Pamiętajmy, że maratony są zazwyczaj organizowane do długich dystansach. Dlatego też wymagają od uczestników żelaznej kondycji oraz doskonałej formy fizycznej i wydolności. A tego bynajmniej nie osiąga się w trakcie tygodniowych ćwiczeń. Jeżeli chcemy wziąć udział w maratonie to musimy przygotować się na wiele miesięcy ciężkich, wyczerpujących i często monotonnych treningów. Ale to jeszcze nie wszystko. Istotnym elementem jest także właściwie dobrana dieta. Musimy przecież zadbać o naszą sylwetkę nie tylko wyrabiając sobie mięśnie ale także spalając tłuszcz. Musimy zatem przygotować się na zmianę dotychczasowych nawyków żywieniowych.

Sprzęt też musi być sprawny

Na samym końcu warto jeszcze wspomnieć o szalenie ważnej kwestii jaką jest bez wątpienia sprzęt. Nasz rower, nawet jeżeli nie jest najlepszej marki, powinien być przygotowany bez zarzutu. Przed maratonem należy sprawdzić każdy element, ponieważ czeka nas naprawdę daleka podróż i przede wszystkim ostra walka. I dobrze, żeby tę walkę wytrzymało zarówno nasze ciało jak i sprzęt, na którym się poruszamy. Koniecznie pamiętaj o odpowiedniej pompce rowerowej, którą będziesz mógł łatwo przewozić i szybko wykorzystać w razie potrzeby.

Jeśli jesteś jeszcze przed wyborem roweru, dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie

BikePRO.pl

O autorze

BikePRO.pl to portal rowerowy stworzony przez miłośników dwóch kółek. Dzięki nam przeczytacie ciekawe artykuły, dowiecie się co nowego dzieję się na rynku a także zaczerpniecie ciekawych porad.