Na topie

Popularne wiosenne trasy w Polsce

17 lutego, 2014 | by BikePRO.pl
Popularne wiosenne trasy w Polsce
Polska
0

Często brakuje nam pomysłu na interesujące i zapierające dech w piersiach wyprawy rowerowe. Zastanawiamy się długo i nie potrafimy znaleźć miejsc, które można by odwiedzić. A przecież jest ich tak wiele w naszym kraju. Tak naprawdę w każdej krainie geograficznej i w każdym województwie znajdziemy takie perełki. Jednym tchem można wymienić 10 miejsc, które każdy amator wypraw rowerowych powinien odwiedzić.

Beskid Śląski

Pierwszym z tych miejsc będzie z cała pewnością Beskid Śląski. Miejsce urocze i zapadające w pamięć. Trzeba jednak pamiętać, że wyprawa w tamte tereny to nie spacerek. Jest to miejsce idealne dla osób uprawiających kolarstwo górskie.

Szlak Stu Jezior

Szlak Stu Jezior na Pojezierzu Międzychodzko-Sierakowskim to jeden z pierwszych szlaków rowerowych w Wielkopolsce. Tym bardziej wart jest uwagi.

Szlak Orlich

Jura Krakowsko-Częstochowska i szlak Orlich Gniazd to z kolei możliwość podziwiania pozostałości systemu obronnego zbudowanego w XIV wieku.

Roztocze

Urokliwą krainę leżącą między Wyżyną Lubelską a Kotliną Sandomierską czyli Roztocze będziemy mogli podziwiać przemierzając Szlak Rowerowy Roztocza.

Bieszczady

Kolejnym naszym przystankiem powinny zostać Bieszczady. Kto choć raz miał okazję być na tych terenach ten z pewnością marzy o powrocie w dobrze znane miejsca. Warto odwiedzić także Pojezierze Mazurskie gdzie znajdziemy blisko 30 oznakowanych szlaków rowerowych.

Szlak nadmorski R-10

Prawdziwym wyzwaniem będzie dla każdego Międzynarodowy Szlak Nadmorski R-10, który wiedzie przez 9 państw nadbałtyckich i ma prawie 8 tysięcy kilometrów długości.

Biebrzański Park Narodowy

Warto odwiedzić także Biebrzański Park Narodowy – jeden z największych w Europie.

Pojezierza Dynowskie

Szczególnie polecane miłośnikom off-roadu są dzikie tereny Pojezierza Dynowskiego.

Karpaty

Niejako na deser pozostaje nam Karpacki Szlak rowerowy wiodący przez 35 gmin województwa małopolskiego.

To garść doskonałych pomysłów na wyprawę rowerową i tak naprawdę tylko skrawek tego co możemy zwiedzić rowerem w naszym kraju.

BikePRO.pl

O autorze

BikePRO.pl to portal rowerowy stworzony przez miłośników dwóch kółek. Dzięki nam przeczytacie ciekawe artykuły, dowiecie się co nowego dzieję się na rynku a także zaczerpniecie ciekawych porad.