Na topie

Pompka o której nie zapomnisz. BioLogic PostPump 2.0

9 maja, 2014 | by Sylwester
Pompka o której nie zapomnisz. BioLogic PostPump 2.0
Sprzęt rowerowy i odzież
0

Pompka do roweru należy do grupy akcesoriów, o których zapominamy wtedy, gdy są naprawdę potrzebne. Poza tym wożenie ze sobą nawet małej pompki nie zawsze należy do najwygodniejszych.

Co prawda nie jest to nowość z ostatnich dni, bowiem pojawiła się na rynku grubo ponad rok temu, ale warto o tej ciekawostce przypomnieć przed szczytem sezonu. Amerykańscy inżynierowie z firmy BioLogic zaprojektowali i stworzyli gadżet o nazwie PostPump 2.0, czyli sprytną pompkę zintegrowaną z siodełkiem, która będzie zawsze przy naszym rowerze i nigdy o niej nie zapomnimy.

Pompka Biologic

Konstruktorzy uznali, iż zamiast wozić pompkę pod ramą, co może grozić zgubieniem lub kradzieżą, to znacznie lepszym miejscem na jej przewożenie będzie siodełko. Nie chodzi tu jednak o podpinanie urządzenia pod siedziskiem, a dokładnie o rurę podsiodłową, która idealnie nadaje się do pełnienia jeszcze jednej funkcji. Kiedy zauważymy, że opony naszego roweru wymagają uzupełnienia powietrza, wówczas wystarczy tylko wyciągnąć siodełko wraz z rurką, zakładamy końcówkę na wentyl i trzymając za siodełko dopompowujemy koło.

Używanie pompki

Pompka wyposażona jest w odwracaną końcówkę dzięki której możemy napompować dętkę wyposażoną w zawór Presta (zwany włoskim) jak i Schradera – czyli popularny „wentyl samochodowy”.

Choć całość waży lekko ponad 700g, co jest dość sporą masą jak na siodełko z aluminiową sztycą, to dla wielu osób nie będzie to odczuwalne. Użytkownicy dla których masa roweru jest priorytetem i tak nie wożą ze sobą podstawowego wyposażenia ale w przypadku rowerów Urban/City, czyli miejskich nie ma to takiego znaczenia. Gadżet pasuje do każdego jednośladu spełniającego warunek wymiarów – 33.9 mm średnicy oraz 580 mm długości rury.

Cena gadżetu wynosi 50$.