Na topie

Ochraniacze i plecaki narciarskie – dlaczego nie należy o nich zapominać?

28 grudnia, 2018 | by BikePRO.pl
Ochraniacze i plecaki narciarskie – dlaczego nie należy o nich zapominać?
Aktualności
0

W trakcie kompletowania stroju narciarskiego przed zbliżającym się sezonem najczęściej skupiasz się na tak podstawowych rzeczach, jak na przykład kurtka narciarska, buty czy narty? Nie powinieneś jednak zapominać o równie ważnych akcesoriach narciarskich, które z pewnością przydadzą Ci się podczas zimowego szaleństwa na stoku. Należą do nich między innymi ochraniacze na różne części ciała oraz plecaki narciarskie. Zobacz, dlatego ich posiadanie jest tak ważne i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Plecaki narciarskie – co jest najważniejsze przy wyborze?

Dobry plecak narciarski charakteryzuje się przede wszystkim dużą pojemnością. Ważne jest to, aby był on uszyty z wytrzymałego i nieprzemakalnego materiału – w końcu o zamoczenie plecaka na stoku narciarskim nietrudno. Interesuje Cię konkretny model plecaka na narty? Zanim zdecydujesz się go kupić, zwróć uwagę, czy ma on następujące właściwości.

  • Dodatkowe zewnętrze uchwyty, które pozwolą Ci przymocować do plecaka różne elementy sprzętu narciarskiego bez obawy, że w trakcie zjeżdżania na nartach odczepią się i zgubią.
  • Duże zamki błyskawiczne, które bez większego problemu złapiesz nawet w grubych narciarskich rękawicach.
  • Wygodną rączkę do trzymania, dzięki której nie będziesz odczuwał ciężkości plecaka.
  • Pas piersiowy ułatwiający noszenie plecaka na stoku narciarskim i jednocześnie utrzymujący Twoje ciało w prawidłowej pozycji.

Plecaki narciarskie – najważniejsza jest ich pojemność

Wybierając plecak narciarski, zwróć uwagę przede wszystkim na najważniejszą jego cechę, a więc na pojemność. Powinna być ona dopasowana do:

  • czasu, który planujesz spędzić na stoku,
  • ilości rzeczy, które chciałbyś ze sobą zabrać,
  • liczby osób, które wraz z Tobą wybierają się na stok narciarski.

Jeżeli wybierasz się na narty z rodziną i nie planujecie zabierać wielu rzeczy, to zastanówcie się, czy nie lepiej będzie Wam spakować się do jednego plecaka o pojemności co najmniej 130 litrów. W przypadku dużej ilości rzeczy najlepiej będzie, jeśli każdy spakuje je do swojego plecaka. W sklepie internetowym Adventure Sports macie do wyboru plecaki o różnej pojemności. Z pewnością zmieszczą się w nich wszystkie potrzebne elementy stroju narciarskiego, takie jak kask czy gogle.

Ochraniacze narciarskie – podstawowe wyposażenie dla amatorów

Wybierając się na stok narciarski, narażasz swoje ciało na różne niebezpieczeństwa związane z upadkami oraz kontuzjami. Właśnie dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem dla Ciebie będzie zakup ochraniaczy narciarskich. Ich podstawowym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa na stoku zarówno początkującym narciarzom, jak również zawodowcom spędzającym na nartach każdy zimowy sezon. Ochraniacze powinny ściśle przylegać do ciała, ale go nie uciskać. Wówczas będziesz czuł się niekomfortowo podczas zjazdów ze stoku. Jakie ochraniacze kupić, aby chroniły te części ciała, które są najbardziej narażone na złamania czy otarcia?

Ochraniacz na kręgosłup

Nie powinien przesuwać się na Twoim ciele podczas dynamicznej jazdy. Jego zadaniem jest przejęcie uderzenia, które mogłoby nastąpić w wyniku upadku.

Ochraniacze na kolana

To najczęściej wybierany produkt przez amatorów narciarstwa. Zapewniają one 100% bezpieczeństwa oraz chronią przed stłuczeniem, zwichnięciem lub skręceniem kolana. Warto wspomnieć, że równie przydatne podczas pierwszych prób jazdy na stoku będą ochraniacze na łokcie i ramiona.

Wyżej wymienione ochraniacze kupisz w każdym profesjonalnym sklepie sportowym.

BikePRO.pl

O autorze

BikePRO.pl to portal rowerowy stworzony przez miłośników dwóch kółek. Dzięki nam przeczytacie ciekawe artykuły, dowiecie się co nowego dzieję się na rynku a także zaczerpniecie ciekawych porad.