Na topie

Nowy amortyzator Rock Shox Pike Dirt Jump

9 czerwca, 2014 | by Sylwester
Nowy amortyzator Rock Shox Pike Dirt Jump
Sprzęt rowerowy i odzież
0

Firma Rock Shox postanowiła wskrzesić swój świetny produkt o legendarnej nazwie Pike i wypuścić na światło dzienne młodszego lekko zmodyfikowanego brata – Pike DJ.

Wersja DJ bazuje w dużej mierze na standardowej starszej wersji Pike, lecz ten został przystosowany do większych skoków. Model Pike uznawany jest za jeden z najlepszych widelców do jazdy w stylu enduro, w dodatku obsypany licznymi nagrodami. W wersji DJ, widelec wyposażony został w tłumik Charge, tłumik ten dzięki swojej budowie w większy sposób pomaga utrzymać obrany tor jazdy podczas lądowania oraz charakteryzuje się lepszym odbiciem przy nagłych, mocnych uderzeniach. Jednocześnie w sposób bardzo łatwy można dostosować jego charakterystykę do dowolnej trasy czy to gładkich ścieżek rowerowych czy też Slopestyle’u. SRAM informuje, że progresja ugięcia wersji 100 mm odpowiada standardowemu widelcowi Pike jedank z aż pięcioma wkładkami Bottomless zamontowanymi w jego komorze powietrznej. Pike DJ wyposażony został w górne golenie o średnicy 35mm, które są wystarczająco lekkie aby latać, ale i zarazem wystarczająco sztywne przy lądowaniach. W efekcie powstał mocno wyspecjalizowany widelec, przeznaczony dla wąskiego grona odbiorców.

RockShox Pike DJ RockShox Pike DJ z góry

Pike DirtJump dostępny będzie w wersji 26″ ze stożkowatą rurą sterową i 15 mm osią Maxle Ultimate. Amortyzator oferowany będzie w dwóch wersjach – 100 i 140 mm oraz w dwóch wersjach kolorystycznych – czarna i biała.

Cena na europejskim rynku została ustalona na 786€. Widelec Pike DJ będzie dostępny na rynku lipca 2014.

 

Garść danych:
Skok: 140/100 mm
Masa: 1845 g (wersja 100 mm)
Tłumik: Charger
Sprężyna: Solo Air
Regulacja: tłumienie, wolna kompresja
Rura sterowa: stożkowata, aluminiowa
Korona: kute aluminium 7050
Golenie górne: 35 mm, stożkowaty profil, anodowanie Fast Black
Golenie dolne: magnezowe
Oś: 15×100 mm Male Ultimate
Maksymalny rozmiar tarczy hamulcowej: 200 mm
Przeznaczenie: koła 26″

Rock Shox Pike