Na topie

Nowości sprzętowe 2014

17 lutego, 2014 | by BikePRO.pl
Nowości sprzętowe 2014
Sprzęt rowerowy i odzież
0

Jeżeli wydaje Wam się, że w branży rowerowej nic już nie może Was zaskoczyć to jesteście w wielkim błędzie. Technika rozwija się w zawrotnym tempie i ma to swój oddźwięk także w branży rowerowej. Na jakie nowości sprzętowe możemy liczyć w 2014 roku? Czy zrewolucjonizują one nasze spojrzenie na sporty rowerowe?

Schwalbe i Syntance

Pierwszą bombę odpaliły dwie niemieckie firmy – potentaci rynku rowerowego – Schwalbe oraz Syntace. Ich projekt dwukomorowej dętki wydaje się być prawdziwą rewolucją. W chwili obecnej brak wiążących szczegółów na temat systemu, który swoją premierę będzie miał podczas sierpniowych targów EUROBIKE. Wiadomo jednak, że dwukomorowa dętka będzie składała się z części wewnętrznej, odpowiedzialnej za prawidłowe ułożenie na ramie oraz zachowanie kształtu, i części wewnętrznej, odpowiedzialnej za poprawę trakcji i wygładzanie drobnych nierówności.

Bontrager

Trzymając się tematyki opon warto także zwrócić uwagę na nowość proponowaną przez firmę Bontrager a mianowicie nowy rodzaj gumy Aero-Wing, która zmniejsza opór aerodynamiczny. Amerykański producent przygotował jeszcze jedną niespodziankę a mianowicie mini-pompkę Air Support HP Pro, która doskonale sprawdzi się szczególnie na trasie.

Bezprzewodowy transmiter od Schimano

Kolejną nowością, zaprezentowaną przez firmę Shimano, Di2 Wireless Unit to bezprzewodowy transmiter, który przekazuje dane do licznika z użyciem technologii ANT+. Tym sposobem na liczniku ukażą nam się informacje takie jak na przykład aktualnie wybrane przełożenie lub też stopień naładowania baterii. Jedynym minusem jest stosunkowo krótka lista liczników współpracujących z systemem.

Siodełko AX Lightness Endurance Plus

Dla każdego rowerzysty duże znaczenie ma także komfort podczas jazdy. A na to akurat ogromny wpływ ma siodełko. AX Lightness Endurance Plus to nowoczesne, ultralekkie siodełko, które posiada dodatkowo w tylnej części dwa elementy pokryte skórą. To spowoduje, że nowa wersja będzie jeszcze bardziej przyczepna. Pomimo dodatkowych elementów siodełko w dalszym ciągu będzie bardzo lekkie (85 g). Co ciekawe model Endurance Plus pozwala na podniesienie limitu wagi jeźdźca z 85 na 100 kg.

To zaledwie pewien skrawek nowości, które mają do zaproponowania najwięksi producenci. Kolejne miesiące 2014 roku niewątpliwie przyniosą kolejne zaskoczenia w branży rowerowej.

BikePRO.pl

O autorze

BikePRO.pl to portal rowerowy stworzony przez miłośników dwóch kółek. Dzięki nam przeczytacie ciekawe artykuły, dowiecie się co nowego dzieję się na rynku a także zaczerpniecie ciekawych porad.