Na topie

Nowości rowerowe 2014

15 lutego, 2014 | by BikePRO.pl
Nowości rowerowe 2014
Sprzęt rowerowy i odzież
0

Rowerowy świat pędzi do przodu. Z roku na rok przemysł rozwija się w coraz większym stopniu. Jesteśmy wręcz zasypywani nowinkami, które może nie rewolucjonizują przemysłu, ale z pewnością wnoszą do niego tak bardzo potrzebny powiew świeżości. Nie da się ukryć, że prawdziwym polem do popisu dla wszystkich producentów jak i olbrzymią gratką dla amatorów dwóch kółek są licznie odbywające się targi. W 2014 roku możemy się spodziewać wielu tego typu imprez jak na przykład Eurobike w niemieckim  Friedrichschafen czy też  Berliner Fahrrad Schau. W Polsce także będziemy mieli szansę wziąć udział w podobnej imprezie a mianowicie Bike Expo w Kielcach. Pytanie tylko na co możemy liczyć w tym roku ze strony producentów?

Ten rok może upłynąć pod znakiem „ostrego koła”. Do tej pory rowery tego typu były zarezerwowane dla kurierów czy też pasjonatów szybkiej jazdy. W tej chwili społeczność „ostrokołowców” rozwija się bardzo dynamicznie we wszystkich polskich miastach. Lekkie, szybkie i bezawaryjne rowery to najlepszy środek lokomocji w zatłoczonych i niebezpiecznych miastach.  Cechą charakterystyczną tego roweru jest brak wolnobiegu. W zasadzie nie ma w nim hamulców gdyż rower hamuje kiedy przestajemy pedałować.

Drugim trendem, który może w dosyć dużym stopniu rozwinąć się w tym roku jest jazda na rowerze szosowym czyli popularnej kolarzówce. Co prawda rowery te nie nadają się do jazdy po wertepach niemniej jednak jest doskonałym rozwiązaniem na podmiejskie wyprawy. Warto także podkreślić, że coraz bardziej popularne stają się maratony lub półmaratony rowerowe.

Powyższe informacje świetnie dowodzą faktu, iż 2014 rok pragniemy spędzić bardzo aktywnie. A idealną formą aktywności jest przecież jazda na rowerze.

Dowiedz się, jakie inne modele rowerów są dostępne jeszcze na rynku.

BikePRO.pl

O autorze

BikePRO.pl to portal rowerowy stworzony przez miłośników dwóch kółek. Dzięki nam przeczytacie ciekawe artykuły, dowiecie się co nowego dzieję się na rynku a także zaczerpniecie ciekawych porad.