Na topie

Nowe modele rowerów marki Kellys na sezon 2014

25 kwietnia, 2014 | by Sylwester
Nowe modele rowerów marki Kellys na sezon 2014
Sprzęt rowerowy i odzież
0

Słowacka marka Kellys w swojej ofercie na sezon 2014r przygotowała kilka istotnych zmian. Zmieniła nazewnictwo grup, jednocześnie zawężając nazwy poszczególnych linii – taka zmiana ma posłużyć łatwiejszemu odnalezieniu się w bogatej ofercie kolekcji. Podążając za trendem firma wprowadziła koła w rozmiarze 27,5″ oraz nowe serie rowerów z pełną amortyzacją.

Kellys fitness/urban – Physio

Linia rowerów Physio została wprowadzona do oferty w 2013 roku. Są to rowery na ramach zbliżonych geometrią do MTB (Mountain Bike) z kołami typu szosowego.

W nowej kolekcji 2014 w najniższym modelu Physio 10 zmieniono napęd z 3×9 na 1×9. Dzięki temu otrzymujemy rower o prostej obsłudze gdzie zarządzamy tylko tylną przerzutką.

Kellys Physio

Kellys cross – Phanatic/Phutura – Cliff/Clea

Kellys Phanatic (wersja męska) i Kellys Phutura (wersja damska) – to rowery crossowe wyższej klasy na aluminiowych potrójnie cieniowanych ramach Kellys Crossforce SCG (Sport Cross Geometry)Kellys Phanatic

Damska część rowerzystów może czuć się poszkodowana – na lepszych ramach Kellys Crossforce teraz jest dostępny tylko jeden model: Phutura 10.

Kellys Phutura

Kellys Cliff (wersja męska) i Kellys Clea (wersja damska) – to rowery crossowe ekonomiczne na aluminiowych ramach Kellys Crosslite.

Kellys Cliff Kellys Clea

Wszystkie modele Kellys Cliff na rok 2014 posiadają ramę Crosslite.

Najtańsze modele – Kellys Cliff 10 i Clea 10 nie posiadają amortyzacji (jedynie stalowy sztywny widelec), przerzutki są niżej klasy (Shimano TY10/TX35 zamiast Shimano TX51/Altus) oraz korby Prowheel zamiast Shimano M131.

Kellys Trekking – Carter/Cristy

W grupie rowerów turystycznych jest analogicznie jak w crossowej – mamy już tylko dwie linie – Kellys Carter to rowery trekkingowe z męska ramą oraz Kellys Cristy rowery trekkingowe z ramą damską.

kellys_carter_10 kellys_cristy

Kellys swoje turystyczne rowery określił nazwą „Cross/Trekking” – w poprzednich latach znajdowały się w grupie „Tour”.

Kellys City – Avenue

Grupa rowerów miejskich otrzymała od nowego sezonu nazwę Avenue. Cechą charakterystyczną tej linii rowerów jest rama, posiadająca jedną główną masywną dolną rurę. Wszystkie modele posiadają wyposażenie w postaci tylnego bagażnika, błotników, osłony na łańcuch oraz pełne oświetlenie zasilane z dynama.

Kellys Avenue

Najtańsze modele – Avenue 10 i Avenue 20 nie posiadają dynama w piaście. Avenue 30 i Avenue 10 posiadają charakterystyczną wysoką kierownicę, która pozwala przyjąć jeszcze bardziej wyprostowaną sylwetkę. Modele te dysponują trzema przełożeniami w piaście.

Najwyższe modele – Avenue 90 i Avenue 70 wyposażono w przedni widelec amortyzowany. Avenue 90 posiada tylną siedmioprzełożeniową piastę, a Avenue 70 klasyczne przerzutki zewnętrzne o 24 przełożeniach.

Więcej informacji, parametry oraz ceny na stronie oficjalnej marki Kellys  www.kellysbike.com/PL

Sprawdź, jak wybrać odpowiedni rower dla siebie: https://www.bikepro.pl/zakup-roweru/