Na topie

Nowe modele od Trek – Fuel EX oraz Lush z kołami 27.5’’

20 czerwca, 2014 | by Sylwester
Nowe modele od Trek – Fuel EX oraz Lush z kołami 27.5’’
Sprzęt rowerowy i odzież
0

Amerykańska firma Trek rozszerza swoją linię z kołami średniego rozmiaru 27.5’’ i oferuje dwa off-road’owe modele Fuel EX i Lush.

Spółka z Wisconsin niedawno ogłosiła uproszczenie w rozmiarach kół dla swoich modeli Marlin i Skye, oferując je w rozmiarze 27.5’’ jak również dotychczasowym 29’’.

Trek EX 27.5 Trek EX 27.5

Menedżer marki Trek – Travis Ott poinformował, że firma jest gotowa na podzielenie linii rowerów pod względem rozmiarów kół we wszystkich rozmiarach ramy, firma uważa, że pewna grupa zawodników wykorzystuje zalety kół 29’’, podczas gdy inni wolą zwinność mniejszych 27.5’’. Dla przykładu jeśli preferujesz ryzykancki, żywiołowy styl jazdy po twardych kamienistych terenach, to model Fuel EX 29’’ lub Remedy 29’’ może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Jeśli wolisz jazdę dynamiczną, skoki, przejazdy w trudnym terenie i bardziej techniczny styl jazdy, to wersje rowerów z kołami w rozmiarze 27.5’’ będą dla Ciebie najlepszą propozycją.

Downhill z Trekiem EX

Fuel EX 27.5 korzysta z tych samych technologii, co jego odpowiednik z 29 calowymi kołami. Geometria ramy, która jest obniżona, luźniejsza i nadaje się dla użytkowników, którzy lubią poczuć zabawę z jazdy.

Trek Fuel EX 9.8

Na 2015r, Trek zaoferuje model EX z kołami 27.5’’ w trzech typach ramy a właściwie materiału z którego będzie wykonana. Do wyboru będą dwie wersje aluminiowe a także wersja oparta o ramę z włókna węglowego (carbon). Fuel EX 9.8 oraz 9.9 będą również wyposażone w nową technologię Trek Re:aktiv, której zawieszenie opracowane zostało wspólnie z firmą Fox i Penske Racing.

Trek zawieszenie Re Aktiv

Zawieszenie Fox’a będzie posiadać technologię, która ograniczy uginanie się amortyzatora podczas pedałowania co ma przekładać się na mniejsze zużycie energii a tym samym podniesienie wydajności zawodnika i polepszenia czasów przejazdu.

Różnice w geometrii pomiędzy wersją 27.5” a 29’’:

Fuel EX 27.5                                                                        Fuel EX 29”

Kąt główki ramy – 68.0°                                                  Kąt główki ramy – 69.5°
Kąt rury podsiodłowej – 73.0°                                    Kąt rury podsiodłowej – 73.6°
Wysokość środka suportu – 13.1’’ / 333m               Wysokość środka suportu – 13.3’’ / 338mm
Długość tylnego widelca – 17’’ / 433mm                Długość tylnego widelca – 17.8’’ / 452mm

 

Rowery wejdą do sprzedaży w najbliższych tygodniach.

 

Trek logo