Na topie

Niemiecka marka Kreidler na polskim rynku rowerowym

18 kwietnia, 2014 | by Sylwester
Niemiecka marka Kreidler na polskim rynku rowerowym
Sprzęt rowerowy i odzież
0

W marcu na polskim rynku rowerowym zadebiutowała, mająca 126 lat doświadczenia, niemiecka marka Kreidler. Założony w 1888 roku zakład w Kornwestheim produkował głównie motorowery a w późniejszym również  motocykle. Pod koniec XX wieku firma zdecydowała się wejść na rynek rowerów.

Do szerokiej dystrybucji trafią rowery miejskie (city), cross, trekking oraz MTB, jak również rowery elektryczne.

Rowery sygnowane znakiem Kreidlera – dedykowane są nie tylko miłośnikom jazdy rekreacyjnej, ale też wyczynowej. Przedsiębiorstwo stawia na różnorodność i stara się dopasować do potrzeb różnych grup fanów dwóch kółek.  Oferta Kreidler Polska to aktualnie ponad 70 modeli rowerów, z czego kilkanaście to rowery elektryczne.

Rowery marki Kreidler oddają w sobie główną ideę przyświecającą firmie. Celem jest jak najlepsze połączenie trzech konkretnych elementów. Chodzi o wysoką jakość wykonania, nowatorski design oraz komfort jazdy. Pracę ułatwia nam ponad 126 lat doświadczenia w produkcji jednośladów” – powiedział Ireneusz Miśkowiec, menedżer ds. sprzedaży i produktów w Kreidler Polska.

Zróżnicowanie oferty widoczne jest w cenach. Najtańsze modele zaczynają się od ok. 1500 zł. Znajdziemy także takie, których cena przekracza 18 .000 zł – przykładowo tyle trzeba zapłacić za model Kreidler Black Tusk 29èr Carbon Team Edition.

Kreidler Black Tusk 29èr Carbon

Obecność rowerów Kreidler na polskim rynku to zasługa firmy Taurus, znana dotychczas głównie z produkcji i dystrybucji boxów i bagażników dachowych oraz specjalistycznego sprzętu ułatwiającego transport.

Więcej modeli Kreidler’a oraz ich pełna specyfikacja znajduje się na stronie producenta: www.kreidler.pl