Na topie

Narty w kwietniu – te miejsca warto odwiedzić!

26 marca, 2018 | by BikePRO.pl
Narty w kwietniu – te miejsca warto odwiedzić!
Aktualności
0

Kwiecień to w niektórych częściach Europy wciąż doskonały czas na jazdę na nartach i snowboardzie. Jeśli zatem ciągle mało Ci szusowania po stokach, nie pakuj jeszcze nart do pokrowca. Zobacz listę kilku miejsc w Europie, w których w kwietniu wciąż panują doskonałe, zimowe warunki.

Włoskie Livigno – idealne miejsce na zakończenie sezonu

Doskonałe warunki narciarskie w Livigno utrzymują się przez długi czas. Sprzyja temu zimny i suchy klimat, jaki panuje w tym rejonie Italii. Dzięki takim uwarunkowaniom sezon narciarski w Livingo trwa nawet do początku maja. Zatem kwiecień to w dalszym ciągu doskonały czas na to, by spakować do samochodu swoje narty, a także kask, buty oraz gogle narciarskie i udanie zakończyć zimowy sezon.

Livigno oferuje:

  • ponad 100 km tras zjazdowych,
  • 33 wyciągi,
  • 40 km tras biegowych.

Ten popularny kurort jest znany z dużej liczby doskonale przygotowanych tras o różnej charakterystyce. Ulubione stoki znajdą tu zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Swoje miejsce znajdą tam również freeriderzy – duża liczba dzikich stoków z głębokim śniegiem, a także snowparki pozwolą im bardziej wymagającą, ekstremalną jazdę.

Livigno znajduje się w przygranicznej strefie bezcłowej, dlatego jest rajem dla osób uwielbiających robić tanie zakupy. Kwitnie tu również życie nocne – szczególnie w okresie zbliżającego się końca sezonu nie brakuje okazji do imprezowania.

Zermatt – najwyżej położone trasy w Europie

Tam sezon nie kończy się nigdy! Szwajcarski Zermatt to idealne miejsce do jazdy na nartach przez cały rok. Dlaczego? Zermatt to ośrodek narciarski położony w głębi gór, na lodowcu u stóp malowniczego Matterhornu. Trasy zjazdowe znajdują się na wysokości niemal 4000 m n.p.m. i są najwyżej położonymi stokami narciarskimi w Europie.

W kwietniu można zatem liczyć na w pełni zimowe warunki. Zimą ilość naturalnego śniegu zawsze jest wystarczająca, natomiast latem, w razie potrzeby, funkcjonuje nowoczesny system naśnieżania, który pracuje nawet przy dodatnich temperaturach.

Zermatt obfituje w dużą liczbę restauracji serwujących dania kuchni całego świata. W kwietniu odbywa się tam również muzyczny festiwal Zermatt Unplugged, który może być znakomitą odskocznią od szusowania na nartach.

Val Thorens – tutaj sezon też jest długi

Wszystkie trasy zjazdowe znajdujące się w tym francuskim ośrodku narciarskim są położone powyżej 2000 m n.p.m. Śnieg na tej wysokości utrzymuje się długo, dlatego sezon w Val Thorens, podobnie jak w Livigno, trwa nawet do maja. Kurort jest przystosowany przede wszystkim do ruchu pieszych, dlatego możliwość poruszania się samochodem jest ograniczona, co jeszcze bardziej podnosi jego atrakcyjność.

W Val Thorens czeka na narciarzy 150 km tras oraz 24 wyciągi. Natomiast cały skipass Trzech Dolin, w którym znajduje się również Val Thorens, to już 600 km nartostrad i 189 wyciągów.

Znajdziesz tam również dużą liczbę restauracji, barów czy dyskotek, które skutecznie umilają czas spędzany podczas zimowego wypadu. Najmłodsi mają okazję rozwijać swoje umiejętności w szkółkach i przedszkolach narciarskich.

BikePRO.pl

O autorze

BikePRO.pl to portal rowerowy stworzony przez miłośników dwóch kółek. Dzięki nam przeczytacie ciekawe artykuły, dowiecie się co nowego dzieję się na rynku a także zaczerpniecie ciekawych porad.