Na topie

Najpiękniejsze trasy rowerowe na jesienne wycieczki

29 października, 2018 | by BikePRO.pl
Najpiękniejsze trasy rowerowe na jesienne wycieczki
Polska
0

Jesień nie musi kojarzyć się z padającym deszczem i przeziębieniem. W ciągu tej pory roku zdarzają się piękne słoneczne dni, które warto wykorzystać i wybrać się na rowerową wycieczkę. Poniżej przedstawiamy trzy trasy rowerowe w Polsce, które zachwycą swoim wyglądem szczególnie podczas jesieni.

Ślężański Park Krajobrazowy

Doskonałym miejscem na rower jesienią jest Ślężański Park Krajobrazowy. Znajduje się on na terenie województwa dolnośląskiego, w odległości ok. 50 km od Wrocławia. Złote liście drzew na Masywie Góry Ślęży czy Raduni doskonale prezentują się w jesiennym słońcu, a świeże powietrze pozytywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie. Jest to trasa o niskim natężeniu drogowym. Można poruszać się zarówno po ścieżkach asfaltowych jak i tych leśnych. To miejsce jest doskonałe na rodzinne wycieczki, a także dla osób pragnących mocniejszych wrażeń.

Karkonoski Park Narodowy

Jesienią najpiękniej prezentują się górskie szlaki. Te karkonoskie należą jednak do tych trudniejszych, wymagających sporych umiejętności, a także dobrego sprzętu. Warto zatem zabrać ze sobą mapy tras rowerowych i starannie przemyśleć i zaplanować taką, którą będzie dopasowana do możliwości kondycyjnych i sprzętowych. Podróż najlepiej rozpocząć w Karpaczu i kierować się w stronę Karkonoskiego Parku Narodowego. Na jego terenie należy jednak poruszać się jedynie po wyznaczonych trasach rowerowych:

  • I Droga Sudecka,
  • Szlak niebieski od Przesieki i Borowic do Przełęczy Karkonoskiej,
  • Droga Urszuli,
  • Szlak czerwony do Schroniska PTTK Nad Łomniczką.

Należy pamiętać, że wjazd rowerem na Śnieżkę lub Szrenicę nie jest możliwy, jeżeli nie jest się członkiem zorganizowanej grupy sportowej bądź rekreacyjnej.

Szlak Orlich Gniazd

Szlak Orlich Gniazd to teren niezwykle malowniczy znajdujący się pomiędzy Krakowem a Częstochową. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce ze względu na wapienne ostańce, wzgórza porośnięte drzewami i zachowane ruiny zamków. To doskonałe miejsce zarówno do rowerowych jak i pieszych wycieczek. Rowerowy Szlak Orlich Gniazd przebiega między innymi przez zamek i rezerwat Ostrężnik, zamek w Mirowie i Bobolicach czy zamek w Ogrodzieńcu. Podróżując tymi szlakami warto na dłuższą chwilę zatrzymać się we wsi Złoty Potok, która daje możliwość odpoczynku w otoczeniu malowniczych stawów i lasów.

BikePRO.pl

O autorze

BikePRO.pl to portal rowerowy stworzony przez miłośników dwóch kółek. Dzięki nam przeczytacie ciekawe artykuły, dowiecie się co nowego dzieję się na rynku a także zaczerpniecie ciekawych porad.