Na topie

Najdroższy rower na świecie?

6 marca, 2014 | by BikePRO.pl
Najdroższy rower na świecie?
Wydarzenia
0

Dnia 23 listopada 2013 roku w Nowym Jorku odbyła się charytatywny aukcja RED. Aukcja została zorganizowana przez projektanta firmy Apple, Jonathana Ive, Marca Newsona oraz lider U2 Bono. Wspomniana trójka przez półtora roku pozyskała od darczyńców sporą liczbę unikatowych przedmiotów, które zostały przedstawione później na aukcji . Wśród dużej liczby przedmiotów wyróżniał torowy rower Cinelli Laser Nostra o błękitnej kolorystyce.

Rower został zbudowany ze stalowych rurek Columbus Niobium, wyposażony w karbonowe koła i unikalny karbonowy widelec. Co jest warte odnotowania to, że Amerykanin Neil Bezdek wygrał na tym rowerze najsłynniejszy wyścig dla rowerów torowych Red Hook Criterium Milano. I teraz uwaga – rower sprzedano za rekordową sumę 47 500$ co jak się okazało było największym zastrzykiem finansowym dla Światowego Funduszu walki z AIDS, gruźlicą czy malarią. 

BikePRO.pl

O autorze

BikePRO.pl to portal rowerowy stworzony przez miłośników dwóch kółek. Dzięki nam przeczytacie ciekawe artykuły, dowiecie się co nowego dzieję się na rynku a także zaczerpniecie ciekawych porad.