Na topie

Kupujemy rower

27 sierpnia, 2014 | by BikePRO.pl
Kupujemy rower
Porady
0

Większość osób przy wyborze roweru kieruje się dwoma kryteriami: ma być dobry i tani.  Jednak nie zawsze obie te rzeczy idą ze sobą w parze.

Pewnie zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie rower.

Najpierw musimy zacząć od odpowiedzenia sobie na pytanie, gdzie zamierzamy nim jeździć. Jeśli mają być to krótkie wypady, np. po bułki do piekarni, to wystarczy nam najtańszy rower z marketu. Jednak podczas dłuższej wycieczki, taki rower może niestety odmówić posłuszeństwa.

Jeśli potrzebujesz roweru, żeby dojechać nim do pracy, postaw na rower miejski lub trekkingowy. Musi być wyposażony w błotniki i osłonę na łańcuch. Minimalny koszt miejskiego roweru dobrej jakości to 700-800 złotych. Taki rower nie powinien być ciężki, jego waga waha się w granicach 12-15 kilogramów.

Przy większych wyprawach, koszty też wzrosną, jednak w tym przypadku nie powinniśmy oszczędzać. Niepsujący się rower to czysta przyjemność jazdy.

Zawsze też można kupić rower z drugiej ręki, warto tutaj zwrócić uwagę na dobrą, znaną markę oraz stan techniczny sprzętu.

Nieważne, czy decydujemy się nowy czy też używany sprzęt, przed zakupem sprawdźmy hamulce, obręcze, siodełko, kierownicę, zaczepy i mocowania wszystkich elementów. Dobry rower to taki, który da się łatwo rozłożyć i złożyć.

Przy zakupie roweru zwróć uwagę na elementy, które możesz wymienić. Warto zacząć od wymiany siodełka na takie, które będzie dopasowane do Ciebie. Dowiedz się, jakie siodełko rowerowe wybrać. 

BikePRO.pl

O autorze

BikePRO.pl to portal rowerowy stworzony przez miłośników dwóch kółek. Dzięki nam przeczytacie ciekawe artykuły, dowiecie się co nowego dzieję się na rynku a także zaczerpniecie ciekawych porad.