Na topie

Kuchnia dla kolarza

17 lutego, 2014 | by BikePRO.pl
Kuchnia dla kolarza
Porady
0

Analizując menu, które będzie idealne dla sportowca w zasadzie nie ma sensu podawać gotowych potraw. Warto skupić się przede wszystkim na grupach składników jakie będą odpowiednie dla naszego organizmu. Z pewnością w przypadku kolarza nie będą to jakieś wyszukane artykuły spożywcze. Jedzenie jakie sobie przygotowujemy musi być przede wszystkim pożywne, zdrowe i bogate w różnego rodzaju składniki.

Warzywa i owoce to podstawa

W menu każdego kolarza nie może z pewnością zabraknąć warzyw oraz owoców – również tych suszonych. Bardzo dobrym źródłem węglowodanów będzie z pewnością makaron pełnoziarnisty. Posiada on węglowodany, które uwalniają się powoli dzięki czemu unikamy podwyższonego poziomu glukozy we krwi i jednocześnie przez dłuższy czas czujemy sytość. Podobnie jest w przypadku kaszy gryczanej oraz brązowego ryżu. Nie możemy także zapomnieć o źródle białka. Idealnie w tym przypadku sprawdzi się mięso drobiowe. W diecie kolarza mogą występować różne rodzaje mięs. Ważne jednak aby nie były one zbyt tłuste. Kolejnym istotnym składnikiem w menu powinny być ryby. W zasadzie wszystkie gatunki oprócz pangi świetnie sprawdzą się w naszym menu. Dietę warto także wzbogacić o ser biały, jogurty, mleko. Nie zapominajmy także o dostarczeniu do organizmu wartościowych tłuszczów, które znajdziemy w oliwie czy też orzechach.

Kompozycji posiłków może być w tym przypadku wiele. Warto jednak pamiętać o prawidłowych ilościach węglowodanów, białek i tłuszczów jakich potrzebuje nasz organizm w trakcie wysiłku fizycznego.

BikePRO.pl

O autorze

BikePRO.pl to portal rowerowy stworzony przez miłośników dwóch kółek. Dzięki nam przeczytacie ciekawe artykuły, dowiecie się co nowego dzieję się na rynku a także zaczerpniecie ciekawych porad.