Na topie

Jesień na rowerze

25 sierpnia, 2014 | by BikePRO.pl
Jesień na rowerze
Porady
0

Gdy za oknem robi się chłodniej, nie warto od razu rezygnować z codziennej jazdy na rowerze. Niższa temperatura i deszcz nie są przeszkodą. Wystarczy dobrze się przygotować.

jesienny strój na rower

Podstawą jesiennego stroju na rower jest ciepła bluza i dobra kurtka, która nie przemaka i ochroni nas przed zimnym wiatrem. Dobrze jeśli tył kurtki będzie dłuższy. Gdy wyruszamy rano do pracy temperatura może sięgać okolic zera, popołudniu  pogoda zaskoczy ulewą lub pełnym słońcem. Najlepiej ubrać się na cebulkę lub zabrać coś na zmianę. Zimny wiatr i prędkość powodują, że bardziej odczuwamy marznięcia dłoni czy głowy. W walce z zimnem przydadzą się rękawiczki, czapka i ochrona szyi.

Jesienią konieczne jest uzupełnienie ekwipunku o błotniki rowerowe. W ulewie oczywiście nie pomogą, ale uchronią nasze plecy, przed chlapaniną z kałuży. Jesienią zmrok zapada o wiele szybciej niż latem, dlatego należy pamiętać o oświetleniu roweru. Pochmurna pogoda i mgła sprawiają, że nie jesteśmy dobrze widoczni na drodze, dlatego warto mieć na sobie coś odblaskowego. Dzięki temu inni zobaczą nas z daleka. Tak wyekwipowani możemy śmiało ruszyć w trasę i cieszyć się jesienną scenerią.

BikePRO.pl

O autorze

BikePRO.pl to portal rowerowy stworzony przez miłośników dwóch kółek. Dzięki nam przeczytacie ciekawe artykuły, dowiecie się co nowego dzieję się na rynku a także zaczerpniecie ciekawych porad.