Na topie

Jak wybrać sakwy do roweru?

22 lutego, 2018 | by BikePRO.pl
Jak wybrać sakwy do roweru?
Porady
0

Dla wielu fanów dwóch kółek dłuższy wypad za miasto czy nawet weekendowa wycieczka rowerowa to świetna forma spędzania wolnego czasu. Jednoślad to w końcu popularna i alternatywna forma transportu, która dostarcza wiele emocji i wrażeń. Rower to praktycznie nieograniczone możliwości, a wśród największych wyczynowców znajdą się osoby, które podróżują po całym świecie wyłącznie polegając na rowerze i na ekwipunku, który spakują. Jak zatem przygotować się na dłuższą wycieczkę rowerową i jakie wybrać sakwy?

Wysokiej jakości sakwy na rower pozwalają na wygodne umieszczenie bagaży, poprzez mocowanie na specjalnych uchwytach przylegających do roweru turystycznych toreb. Takie rozwiązanie pozwala na równomierne rozłożenie wagi, dzięki czemu nie odczujemy dyskomfortu podczas jazdy. Ponadto jest to opcja zdecydowanie wygodniejsza od typowego plecaka ulokowanego na plecach.

Rodzaje sakw rowerowych

Przede wszystkim warto wybrać sakwy wodoodporne, ponieważ mają one stanowić ochronę dla naszych rzeczy spakowanych w środku, a nigdy nie wiadomo jaka trafi się pogoda. Kolejną cechą powinna być funkcjonalność oraz łatwy i wygodny dostęp do ekwipunku. Mile widziane są kieszenie np. na wodę oraz troczki i klamry, które będą stanowiły dodatkową ochronę.

Sakwy różnią się od siebie nie tylko materiałem wykonania oraz wielkością, ale również systemem mocowania i miejscem, w którym mają zostać ulokowane. Możemy zdecydować czy chcemy trzymać bagaż na ramie, na przednim bądź tylnym kole czy na bagażniku. Jeżeli planujemy dłuższy wyjazd prawdopodobnie będzie trzeba zainwestować w dwie czy trzy sakwy różnej wielkości.

Sakwy rowerowe – jakie kupić?

Przede wszystkim warto rozeznać się w cenach sakw i ustalić swój budżet, ponieważ jest naprawdę wielu producentów i zróżnicowanie cenowe może z początku nieco przytłoczyć. Następnie, należy wybrać pojemność sakw, 30L a może 60L? Dwie małe czy jedna a konkretna? Wszytko to zależy od naszych indywidualnych potrzeb.

Jest kilka wiodących firm, które oferują dobrej jakości sakwy na rower. Wszystkim rowerzystom z pewnością jest znane Crosso, które dzielą się na modele typu Big Dry, Classic, Twist czy Expert. Każdy z produktów posiada swoje wady i zalety, jednak w szczególności warto zwrócić uwagę na haki, materiał oraz system nośny. Tkanina z jakiej produkowane są sakwy powinna być solidna i odporna na ścieranie. Należy zadbać także o bezpieczeństwo i system mocowania, który będzie stabilnie trzymał torby.

BikePRO.pl

O autorze

BikePRO.pl to portal rowerowy stworzony przez miłośników dwóch kółek. Dzięki nam przeczytacie ciekawe artykuły, dowiecie się co nowego dzieję się na rynku a także zaczerpniecie ciekawych porad.