Na topie

Jak wybrać rower dla dziecka?

28 listopada, 2014 | by BikePRO.pl
Jak wybrać rower dla dziecka?
Porady
0

Jeśli chcemy kupić rower dla dziecka warto uczynić to stosunkowo szybko. Dzieje się tak, dlatego, że każde dziecko im jest młodsze tym szybciej się uczy, co sprawia, że rower warto kupić mu już w wieku około 2-3 lat. Oczywiście, jeśli kupujemy pierwszy rowerek dla naszej pociechy musimy dokonać odpowiedniego wyboru.

Na co zwrócić uwagę…

Przede wszystkim rower nie może być zbyt duży, aby dziecko swobodnie dosięgało nóżkami ziemi, a tym samym czuło się o wiele bardziej bezpiecznie. Stanowczo odradzamy kupowanie rowerka „na zapas”. Jeśli dziecku będzie niewygodnie, rowerek szybko się znudzi i możemy później mięć spory problem z namówieniem dziecka do jazdy. Oczywiście standardowy rower musi być także wyposażony w boczne kółka albowiem pomogą one dziecku zachować równowagę. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych rowerów. Różnią się one od siebie konstrukcją ramy, wielkością, a także kolorem. Dla dziecka warto wybrać rower kolorowy, wyposażony w naklejki z postaciami z ulubionych bajek lub zdobiony na zamówienie. To sprawi, że dziecko  chętnie będzie się uczyło jazdy na rowerze. Taki rower na pewno będzie piękną a zarazem praktyczną niespodzianką.

Rowerek biegowy

rowerek-biegowyDobrym rozwiązaniem dla najmłodszych dzieci będzie rowerek biegowy. Taki rowerek nie wymaga pedałowania, jest poruszany wyłącznie siłą nóżek i mogą na nim jeździć dzieci już od około 18 miesiąca życia. Przy każdym prezentowanym w sklepie modelu rowerka biegowego podany jest zakres długości nóżki dziecka. Niemal wszystkie drewniane modele mają regulowaną wysokość siodełka, dzięki temu będą służyć dziecku na kilka sezonów.

 

 

 

 

 

Zadbaj o to, aby dziecko nie zraziło się do jazdy na rowerze przez brak wygody. Dowiedz się, jak dobrać odpowiednie siodełko rowerowe i na co zwrócić uwagę w artykule: https://www.bikepro.pl/siodelko/

BikePRO.pl

O autorze

BikePRO.pl to portal rowerowy stworzony przez miłośników dwóch kółek. Dzięki nam przeczytacie ciekawe artykuły, dowiecie się co nowego dzieję się na rynku a także zaczerpniecie ciekawych porad.