Na topie

Jazda na rowerze a odchudzanie — jak jeździć, żeby schudnąć?

10 sierpnia, 2022 | by BikePRO.pl
Jazda na rowerze a odchudzanie — jak jeździć, żeby schudnąć?
Aktualności
0

Chcesz zrzucić trochę kilogramów? Lubisz rowerowe wycieczki? Obecnie jazda na rowerze cieszy się bardzo wielkim zainteresowaniem i zaciekawieniem. Przede wszystkim możemy cieszyć się aktywnością na świeżym powietrzu, w zgodzie z naturą i przygodą. To sprawia, że nader często wybieramy właśnie ten rodzaj sportu i oddajemy mu się z pełną pasją i oddaniem. Dziś jazda na rowerze to jednak nie tylko przyjemność, z której może korzystać każdy człowiek, czy to dziecko, czy też osoba w podeszłym wieku. Dzieje się tak, dlatego, ze lekarze uważają, że ów sport działa doskonale na nasze zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Dowiedz się, jak jeździć na rowerze, żeby schudnąć.

Czy jazda na rowerze odchudza?

Jeśli pod uwagę weźmiemy zdrowie fizyczne, bardzo łatwo zauważyć, że jazda na rowerze daje nam możliwość poprawienia swojej ogólnej kondycji. To sprawia, że nabieramy więcej sił i jesteśmy o wiele bardziej sprawni. Z tego też względu możemy powiedzieć, że wraz z uprawianiem tego sportu wzmacniają się nasze mięśnie, a tym samym nasza kondycja.

Jazda na rowerze kształtuje również figurę. Odchudzanie na rowerze sprawia, że możemy cieszyć się smukłą sylwetką, której nigdzie nie będziemy się wstydzić, a wręcz przeciwnie będzie ona doskonała.

Jazda rowerem a odchudzanie

Utrata zbędnych kilogramów bez efektu jo-jo to zasługa przede wszystkim zdrowej diety i wysiłku fizycznego. Jeżeli nie przepadasz za joggingiem, alternatywą może być dla Ciebie jazda na rowerze. Dzięki systematycznemu treningowi nie tylko schudniesz, ale także wyrzeźbisz mięśnie nóg i pozbędziesz się cellulitu. Systematyczny trening na rowerze pozwoli także na poprawę stanu zdrowia. Aby Twoja sylwetka zyskała sportowego wyglądu musisz jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach związanych ze sposobem jazdy i intensywnością treningu.

Jak schudnąć na rowerze?

Systematyczność i dyscyplina

Odchudzanie jest procesem. Oznacza to, że jeden solidny trening nic nie zmieni. Wysiłek fizyczny musi być powtarzany regularnie, najlepiej codziennie. Spalanie tłuszczu rozpoczyna się dopiero po 20 minutach treningu, dlatego jazda na rowerze powinna trwać przynajmniej 30 – 40 minut. Godzina jazdy na rowerze to około 400 spalonych kalorii. Jeżeli zależy Ci na utracie wagi, Twoja jazda może być wolna, ale długa. Pamiętaj, aby podczas wysiłku uzupełniać płyny.

Warto zadbać o to, żeby nie zrazić się do jazdy na samym początku. Pomoże w tym dobór odpowiedniego siodełka rowerowego, które będzie wygodne i dopasowane do naszych potrzeb.

Proste trasy

Aby trening przyniósł zamierzone efekty jazda powinna być stabilna. Unikaj zatem wzniesień i pagórków. Jazda pod górkę pozwoli Ci wyrzeźbić mięśnie, ale niekoniecznie pozwoli spalić tłuszcz. Wybierz taką trasę, na której będzie można osiągnąć stabilną prędkość i równe tempo.

Trening interwałowy

Trening interwałowy to kolejny sposób na pozbycie się nadprogramowych kilogramów. Polega na zmianie tempa z umiarkowanego na bardzo intensywne. Po 20 minutach spokojnej i jednostajnej jazdy należy jak najszybciej zacząć pedałować aż do momentu „utraty sił”. Następnie należy powrócić do pierwotnego tempa i za jakiś czas znów przyspieszyć. Tego rodzaju trening wymaga jednak odpowiedniego przygotowania, a przede wszystkim solidnej rozgrzewki.

Właściwa dieta i odpoczynek

Bardzo istotnym elementem odchudzania jest zdrowe odżywianie i odpoczynek. Twoja dieta powinna być bogata w warzywa i owoce. Unikaj natomiast fast foodów, niezdrowych tłuszczy i słodyczy. Dobrą praktyką po intensywnym treningu jest także przekąska, która dostarczy organizmowi węglowodanów niezbędnych do odbudowy mięśni. Podczas odchudzania należy pamiętać o wypoczynku. Podczas snu zachodzi bardzo dużo procesów regeneracyjnych. Dzięki temu masz siłę na kolejny trening, a widoczne efekty przychodzą o wiele szybciej!

Jazda rowerem na odchudzanie — efekty, jakich można się spodziewać

Dziś bardzo wielka ilość ludzi zadaje pytanie, czy codzienna jazda na rowerze odchudza? Dzieje się tak, dlatego, że ten sport jest wciąż promowany, a wiele ludzi korzysta z możliwości, jakie daje.

Do pozytywnych efektów jazdy na rowerze można zaliczyć:

  • Przede wszystkim efektem jazdy na rowerze jest to, że świetnie wpływa na cały nasz organizm.
  • Doskonale sprawdza się, kiedy walczymy ze zbędnymi kilogramami, ale także, kiedy po prostu chcemy się zrelaksować i odprężyć.
  • Jazda na rowerze, to także sport na świeżym powietrzu, dlatego też podczas jej trwania doskonale dotleniamy organizm.

Czy codzienna jazda na rowerze odchudza?

Dziś nawet lekarze dietetycy, którzy to polecają swoim pacjentom wszelkiego typu diety, powszechnie uważają, że bardzo duży wpływ na odchudzanie ma właśnie regularne uprawianie sportu — w tym jazda na rowerze. Jest tak, dlatego, że jeżdżąc na rowerze tracimy bardzo dużo zbędnych kilogramów. Przede wszystkim także dbamy o nasze uda i pośladki, albowiem są one w ruchu i w doskonały, a także stosunkowo szybki sposób możemy je modelować. 

Dzięki jeździe na rowerze bardzo szybko, a dodatkowo przyjemnie stracimy kilogramy, jakich to chcemy się pozbyć. Oczywiście jazda na rowerze pomaga nam nie tylko wtedy, kiedy się odchudzamy, ale doskonale wspomaga naszą ogólną kondycję, a także wpływa na nasze samopoczucie.

Dzięki temu na pewno będziemy czuć się perfekcyjnie oraz doskonale pod każdym względem, a także dbamy o swój osobisty wizerunek.

 

BikePRO.pl

O autorze

BikePRO.pl to portal rowerowy stworzony przez miłośników dwóch kółek. Dzięki nam przeczytacie ciekawe artykuły, dowiecie się co nowego dzieję się na rynku a także zaczerpniecie ciekawych porad.