Na topie

Cannondale Trigger i Jekyll – nowość linii OverMountain 2015

3 maja, 2014 | by Sylwester
Cannondale Trigger i Jekyll – nowość linii OverMountain 2015
Sprzęt rowerowy i odzież
0

 

Gama rowerów MTB marki Cannodale poszerzyła się o dwa nowe modele – Endurowy Jekyll – z kołami 27.5’’ oraz Allmountain’owy Trigger w dwóch wersjach kół – 27.5’’ oraz 29’’.

Cannondale_Jekyll_Carbon1

Jekyll i Trigger oparte są o ramę z włókna węglowego w technologii Ballistec Hi-Mod, jednak producent rozważa wprowadzenie tańszej wersji z ramą aluminiową SmartFormed. Geometria ramy została poprawiona względem starszych modeli, zmianie uległ kąt pionowej rury podsiodłowej, który wynosi obecnie 74,9 stopnia, oraz odchylenie rury czołowej do 67 stopni. Producent chce przez to zachować wysoką stabilność, przy niezbyt agresywnej pozycji użytkownika.

Cannondale Jekyll Carbon 2Cannondale Trigger Carbon

Nowe modele wyposażone zostały w widelec Lefty Supermax Carbon, o większym skoku – 140 mm w przypadku Triggera oraz 160 mm w Jekyllu. Widelec zbudowany częściowo z włókna węglowego został przeprojektowany, zastosowano nowe ustawienia oraz tłumik. Wg producenta poprawiony widelec ma być jeszcze bardziej miękki, oraz nie wymaga dużej siły do jego ugięcia w początkowej fazie.

Dwukomorowy tłumik Fox DYAD RT2 otrzymał nowe wnętrzności, które pozwalają na sprawniejszą reakcję tłumika przy szybkich uderzeniach w przeszkodę.

Cannondale Lefty Supermax    Cannondale_DYAD

Dokładną specyfikację znajdziecie na stronie producenta www.cannondale.com