Na topie

Bagażnik rowerowy na hak – absolutny must have każdego cyklisty!

9 sierpnia, 2018 | by BikePRO.pl
Bagażnik rowerowy na hak – absolutny must have każdego cyklisty!
Porady
0

Od pracy i domowych obowiązków odpocząć trzeba, ale od roweru absolutnie nie! Tym bardziej, że lato to czas, kiedy pogoda na trening lub rekreacyjną przejażdżkę jest zawsze. W czasie urlopu nie musisz rezygnować z tego, co kochasz najbardziej. Wystarczy, że zaopatrzysz się w uchwyt rowerowy na hak samochodu i zabierzesz rower ze sobą na wakacje.

Bagażniki rowerowe na hak – co je odróżnia od reszty sprzętu?

Na drogach do tej pory najczęściej można było spotkać auta z uchwytami na rower na dachu, jednak bagażniki rowerowe na hak w samochodzie zyskują coraz większą popularność ze względu na swoją wysoką funkcjonalność i szereg zalet, które ze sobą niosą.

Platformy rowerowe na hak przez swoją specyfikę zasłaniają tylne światła oraz tablice rejestracyjną. Dlatego każdy ceniony producent fabrycznie wyposaża swoje modele w tablicę świetlną podłączaną do pojazdu przy użyciu gniazda pinowego. Znajdują się na niej wszystkie wymagane przepisami ruchu drogowego tylne światła samochodowe oraz miejsce na dodatkową tablicę rejestracyjną. Ponadto tego typu bagażniki nie ograniczają dostępu do przestrzeni bagażowej samochodu, gdyż są wyposażone w system odchylania.

Jak używać uchwytów rowerowych na hak samochodu?

Do montażu platform rowerowych na hak niepotrzebne są ani specjalistyczne narzędzia, ani szczególne zdolności do majsterkowania. Odpowiedniej jakości bagażniki rowerowe na hak w samochodzie posiadają wygodny i łatwy w obsłudze system mocowania do główki haka holowniczego. Zapewnia on pewne trzymanie i stabilną pozycję nawet na drogach o nierównej nawierzchni.

Bagażniki rowerowe na hak – poznaj ich zalety

Każdy typ bagażników rowerowych w jakimś aspekcie góruje nad pozostałymi, a w innym nieco im ustępuje. Jedynym mankamentem bagażników na hak wydaje się być ich cena, ponieważ te zaczynają się od kilkuset złotych za najtańsze platformy na dwa rowery, a kończą na ponad trzech tysiącach za wysokiej jakości bagażniki na, których przewozić można nawet cztery jednoślady. W pozostałych aspektach bagażniki górują nad pozostałymi rodzajami bagażników rowerowych.

  • Platformy nie mają żadnego kontaktu z karoserią, dlatego nie rysują lakieru ani w żaden inny sposób nie uszkadzają nadwozia.
  • Ich montaż jest wygodny, ponieważ odbywa się przy użyciu specjalistycznego systemu mocowania na naturalnej wysokości, nie jak w przypadku na uchwytów dachowych na większej wysokości.
  • Z tego samego względu załadunek rowerów również jest wygodniejszy.
  • Spalanie paliwa wzrasta w najmniejszym stopniu w porównaniu do uchwytów dachowych oraz bagażników rowerowych na tylna klapę. Wynika to z tego, że platforma ani rowery nie wystają poza obrys auta.

Na to zwróć uwagę przy zakupie platformy rowerowej na hak

Zakup bagażnika rowerowego na hak to inwestycja, warto zatem zadbać o to, by wydać pieniądze mądrze i wybrać model, który w znacznym stopniu ułatwi transport jednośladów. Jakie cechy bagażnika pozwolą Ci przetransportować każdy rower wygodnie i bezpiecznie?

  • Zabezpieczenia przed kradzieżą, które ochronią zarówno same rowery, jak i całą platformę.
  • Szeroki rozstaw pomiędzy płozami na rowery, dzięki czemu przewieziesz każdy rodzaj jednośladów, także masywne górale czy rowery elektryczne.
  • Elementy mocujące, które są w stanie objąć każdą ramę rowerową oraz duży zakres szerokości koła.
BikePRO.pl

O autorze

BikePRO.pl to portal rowerowy stworzony przez miłośników dwóch kółek. Dzięki nam przeczytacie ciekawe artykuły, dowiecie się co nowego dzieję się na rynku a także zaczerpniecie ciekawych porad.